Biotechnologijos žemės ūkiui ir veterinarijai:

Citokinai

Citokinai -  hormonams giminingų baltymų grupė ir peptidų, kurie susintetinasi ir išskiriami imuninės sistemos ląstelėmis ir kitų ląstelių tipais. Įvairios biologinės citokinų funkcijos išskiriamos į tris grupes: jos valdo imuninės sistemos gomeostazę ir vystymąsi, vykdo augimo ir kraujo ląstelių diferenciacijos kontrolę ir dalyvauja nespecifinėse organizmo apsaugos reakcijose, o taip pat įtakoja uždegiminius procesus, kraujo krešėjimą, kraujospūdį.

Citokinai atstovauja plačiai rūšiai reguliavimo molekulių, į kurias įeina interleikinai (IL), limfokinai, monokinai, chemokinai, interferonai (IFN), kolonijas stimuliuojantys faktoriai (CSF).

Interferonai, tai baltymų molekulės, kurios susintetinasi su visų rūšių molekulėmis nuo žuvų iki žmogaus. Interferonai, nespecifiškai slopina bet kokių DNR ir RNK apimančius virusų dauginimąsi.

Interferonų baltymų molekulės, tiesiogiai nesąveikauja nei su virusais, nei su bakterijomis. Absorbuojasi ant viršutinių organizmo ląstelių receptorių, jos indukuoja mechanizmus, nukreiptus prieš plėtros ir patogenų dauginimąsi.