Biotechnologijos žemės ūkiui ir veterinarijai:

Gyvulių sveikata

Žemės ūkio gyvulių sveikatos užtikrinimas yra maisto saugumo pagrindas. Užkrečiamos ir neužkrečiamos  gyvulių ligos yra pasaulinė problema, dėl kurios kiekvienais metais patiriami didžiuliai ekonominiai nuostoliai.

Užkrečiamas ligas sąlyginai galima suskirstyti į virusines, bakterines ir mišrias (bakterinės-virusinės). Šiuo metu, paskutinė grupė yra labiausiai paplitusi, tai sąlygoja keletas veiksnių, pagrindiniai yra gyvulių laikymo ir maitinimo sąlygos. Kaip taisykle, pirmo etapo metu, gyvulio organizmas veikiamas viruso veiksmų, kurie silpnina organizmą ir „atidaromi vartai“ bakterinių patogenų įsiskverbimui, kurie kelis kartus apsunkina ligos vaizdą.

Kovai su bakterinėmis infekcijomis, žmonija turi antibiotikus, kurie iki šiol labai plačiai ir sėkmingai buvo naudojami kovai su minėtomis ligomis žmonėms ir gyvuliams. Tačiau palyginti neseniai atsirado masinis stabilumas ir mikrobų atsparumas antibiotikams. Tai yra, plačiai naudojamas ir nekontroliuojamas antimikrobinių vaistų naudojimas lėmė, kad atsirado patogenų atsparumas antibiotikams, kas gresia žmogui kai kurių ligų atsiradimui, kurios negydomos standartinėmis priemonėmis.

Kalbant apie virusines ir mišrias infekcijas, kai pagrindinis ir pradinis sukėlėjas yra virusas, tai iki šiol yra labai mažai veiksmingų būdų kovai su tokiomis patologijomis, ir jie pirmiausia skirti žmonių gydymui, dažniausiai gyvulių net neapima.

Organizmui kovojant su infekcijomis pagrindinį vaidmenį atlieka imuninė sistema, kuri padeda susidoroti su patogenais. Tačiau, jeigu šita sistema yra neaktyvi arba nefunkcinės būklės, tai organizmas beveik neturi šansų pasveikti. 
Pramonės technologijos, taip pat kiti įvairūs faktoriai, sukelia situaciją, kai gyvulių imuninė sistema yra labai neaktyvi ir nefunkcionali, dažniausiai nesugeba kovoti net su menkiausiais patogenais.